Lyžařský kurz – Monínec

V týdnu od pondělí 8.1. do pátku 12.1.2024 jsme s dětmi z prvního stupně každý den vyráželi na lyžařský kurz na Monínec. Pro naši školu to byla premiéra.

Během 4. vyučovací hodiny jsme se všichni odebrali na oběd, potom na autobus ke Kotnovu a ve dvanáct hodin jsme vyrazili směr Monínec.

Po příjezdu se děti oblékly do lyžařského a se svými lyžařskými instruktory vyrazily na sjezdovky. Všechny děti byly celý týden moc šikovné a jen občas si někdo postěžoval na otlačené nohy z lyžařských bot. Všechny bolístky ale vynahradily zážitky ze sjezdu na zasněženém kopci.

Celý týden nám přálo krásné počasí, a i přes stálý mráz nadšení dětí neopadlo a v pátek mohly předvést, co se naučily před velkým zástupem rodičů. Všichni úspěšně ukončili kurz slalomem na sjezdovce a převzetím diplomu a medaile od svých instruktorů.

Celý týden proběhl bez jakýchkoliv komplikací a úrazů, děti byly nadšené a rády by si „Hravé lyžování“ příští rok zopakovaly.