DVACET ÚNOROVÝCH DNÍ V DRUŽINĚ

• v únoru kino Svět promítalo tři nové dětské animované příběhy, družina nepromeškala ani jeden.. Nerozlučná dvojka, Noemova archa, Kočka a pes: Šílené dobrodružství, příběhy, které si děti užily.
  • děti zavítaly do G-centra, kde potěšily babičky a dědečky masopustním programem. Vystoupení oživily maskami, a tak při dramatizaci pohádky „Paleček a jeho kamarádi“ účinkoval čertík, víla, upír, pirát a fotbalista.
  • v únoru si děti vyrobily: masopustní koláče (z papíru), dokončily své obrazy (vytvořily obrazovou galerii), tučňáky si připomněly zimu a ze skořápek od vlašských ořechů vyrobily – berušky, motýlky, želvičky, housenky a mravence.
  • v kuchyňce si vyzkoušely skořicové žížaly, ale díky použití jiného druhu cukru a nedodržení pečící doby (o pět minut jsme nechaly žížaly v troubě déle)vytvořily kuličky, ale z trouby jsme vytáhly dobré křupavé placičky, děti si vyzkoušely, jak se vyrábí pomerančový džus.
  • proběhla i návštěva výstavy: Když je čas vším. Byl to poslední díl v rámci IZS.
  • jaro klepe na vrátka, a proto úklid před baštou a na sady, byl nutný. Ještě před jarními prázdninami
    děti zasadily hyacinty a doplnily místo zajíčky. U zastávky MHD se pak obdivovaly nad krásou prvních jarních květin
  • sluníčko naladilo děti tak, že začaly stavět domečky z přírodnin
  • všechna oddělení se zapojila i do výtvarné soutěže, kterou vyhlásila Městská knihovna: Moje vysněná knihovna
  • nejvíce si však děti užily již tradiční karneval – tanec, soutěže, vyhlašování nej.. masek a hlavně kolo štěstí, kdy vyhrál každý.

Děti se ani tento měsíc neměly čas nudit.