LEDEN, MÍT KAMNA, TAK TAM VLEZEM….

Je pravda, že při každodenních vycházkách nám mráz barvil tváře i nosy na červeno, zalézal pod kabáty, čepice i za nehty, ale neodradilo nás to.
Na sadech děti postavily domečky pro skřítky – čteme knížku o skřítcích, proto.
Do všech oddělení družin zavítali i Tři králové, kteří zazpívali a přítomné děti obdarovali dárečky.
Na začátku ledna děti v kině prožily příběh s WONKOU. Muzikálově laděný příběh doporučujeme všem.
V lednu nechybělo vyrábění.
Pro kamarády z Klíčku, s kterými je čekal turnaj v kuželkách, vyrobily děti „plašiče strašidel a duchů“.
Sníh někam zmizel, a tak si ho děti připomněly výrobou sněhuláků… sněhuláci na oplátku pro děti skrývali tajemství.
Medvídci hnědí si pěkně „napucli“ bříško a na strom ve družině si přilétli odpočinout i ptáčci.
Ke krmítkům, jak na sadech, tak i v parku Pod Kotnovem, přilétli ptáčci, tentokráte opravdu živí.
Družinou prolétla i Meluzínka a zanechala nám slaďoučký recept.
Do botanické zahrady jsme donesli několik krmítek. Zima určitě neřekla poslední slovo a ptáčkům v botanické zahradě přijde určitě vhod každé zrníčko.
Na výstavě „ Když čas je vším“ si děti vyzkoušely vyplnit i pracovní list.
Masopustem a jeho tradicemi děti provedla studentka čtvrtého ročníku knihařství Bella. Poté si děti vyrobily masky.
Sedmnáctý ročník v turnaji kuželek proběhl v polovině ledna. Souboj čtyř družstev si užil každý závodník. Putovní pohár zůstal v Klíčku, ale Pavoučci si odnesli za třetí a čtvrté místo také pohár. Trochu malý, ale už zdobí poličku ve družině.