Exkurze do Berlína

Ve dnech 27.-30.05.2024 proběhla první čtyřdenní exkurze do Berlína s žáky 7.,8. a 9. tříd. Hned po šestihodinové cestě autobusem měly děti možnost, prověřit svou kondici při výstupu na 2.nejvyšší místo Berlína: Teufelsberg (bývalé špionážní centrum) a poznaly, že tato exkurze nebude jen o „mekáči“, „obchoďácích“ nebo vyspávání na pokojích, ale o každodenních desítkách kilometrů v nohou, spoustě legrace a nespočtu pořízených fotografií u těch nejkrásnějších míst Berlína. Při pohledu na kolosální osvícenou Braniborskou bránu, dechberoucí zbytky Berlínské zdi, temný Check Point Charlie či Berliner Dom nezůstal ani ten nejzarputilejší odpůrce památek chladným. O úsměv na tváři se postaral středeční program, probíhající v největším vodním parku Evropy-Tropical Islandu. Strašidelnou tečku zajistil Berlin Dungeon, kde jsme si na vlastní kůži okusili volný pád. I přes občasné poznámky typu: „Kolik ještě zastávek metrem, kdy už budeme na ubytku, bude tam mekáč, můžeme už do obchoďáku?“ se výlet velice vydařil a my už teď víme, že v Berlíně jsme nebyli naposledy.

Mgr. Michaela Kozačka