Školní výlet: Paintballové hřiště

Dne 26.6.2024 se vydala třída 7.A spolu s jedním zástupcem ze 7.B a jednou zástupkyní z 8.A na dlouhou tříkilometrovou procházku z vlakového nádraží do nepříliš hustého lesa kousek za Čekanicemi. Tam na nás čekal bývalý žák naší školy, který sám postavil celé paintballové hřiště, kde jsme se měli v následujících hodinách zabavit. Hřiště se nachází v jehličnatém lese, kde jsou mezi stromy z dřevěných palet postavené skrýše, bunkry a různé stěny, za které se člověk může schovat, aby nebyl zasažen hned na začátku hry. Paintball jsme hráli v půjčených maskáčových, jak to nazval jeden žák, v pyžamách, samozřejmě jsme měli helmy. Musím pochválit všechny žáky, neboť pravidla sundání helem a zajišťování zbraní byly dodržovány na výbornou.  Dva týmy – žlutí a červení – si navzájem kradly vlajky, i si vyzkoušely, jaké to je mít více životů. Všichni byli nadšení. Méně entusiasmu projevovali žáci při cestě zpět, kdy na ně pražilo slunce s mnohem větší intenzitou než ráno, a nepomohly ani stromy, pod kterými jsme šli. Odměnou za nepříjemnou cestu bylo svlažení horkých těl v chladné vodě Jordánské nádrže. Jsme rádi, že jsme mohli zakončit školní rok takovouto akcí.

Mgr. Adéla Navrátilová, Daniela Kondášová